wtorek, 22 grudnia 2015

Zbiórka żywności.

9 grudnia odwiedzili nas przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób właściwie  dbać o zwierzęta. Ich wizyta sprowokowała nas do zorganizowania zbiórki żywności dla potrzebujących zwierząt. Oprócz karmy dla psów i kotów przydadzą się też stare koce, ręczniki, styropian. Zbiórka potrwa do końca stycznia.
 Więcej informacji na profilu TOZ na Facebook'u.

Kot w przedszkolu

piątek, 18 grudnia 2015

Wigilia w przedszkolu

Drodzy Rodzice, przypominamy, że w poniedziałek w naszym przedszkolu obchodzimy uroczystość wigilijną.  Zaczynamy o godz. 11.00 występami najstarszych grup oraz wspólnym kolędowaniem, potem wszyscy udamy się na uroczysty wigilijny obiad.
Prosimy o odświętne ubranie dzieci, a najstarsze grupy o stroje zgodnie z  wcześniejszymi ustaleniami.

wtorek, 8 grudnia 2015

Mikołajki

6 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Mikołajki, było miło, czerwono i świątecznie. Święty Mikołaj nam się nie pokazał, ale słyszeliśmy jego dzwonek i zostawił dla każdego słodki upominek.

Mikołajki

Projekt ustawy

Drodzy rodzice, w związku z wzrastającym zainteresowaniem "tematem sześciolatków", zamieszczamy projekt ustawy z dn. 4.12. 2015 r. o systemie oświaty dotyczący obowiązku szkolnego.

Projekt ustawy kliknij tu
Uzasadnienie kliknij tu.

poniedziałek, 30 listopada 2015

Kiermasz świąteczny!!!

Serdecznie prosimy o wzięcie aktywnego udziału w przygotowaniach do kiermaszu świątecznych ozdób artystycznych, który odbędzie się
 8, 9 i 10 grudnia 2015 r.
w godzinach od 14.00 do 17.00
Ozdoby, stroiki, kartki świąteczne i inne przedmioty tematycznie związane ze świętami Bożego Narodzenia mogą być wykonane przez dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, starszym rodzeństwem itp.
Wykonane prace prosimy dostarczyć do 7 grudnia do nauczycielek w grupach.
Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup sprzętu sportowego do naszego przedszkola.

środa, 18 listopada 2015

Zebranie dla rodziców

Zapraszamy rodziców dzieci z grupy Skrzaty i Motylki na zebrania grupowe. Zebrania w poszczególnych grupach odbędą się 25.11.2015 (środa) o godz.16.00.

piątek, 6 listopada 2015

Wycieczka do lasu

W środę, 4 listopada najstarsze grupy - Skrzaty i Motylki wybrały się na wycieczkę do jesiennego lasu w Krzywiniu. Wycieczkę zorganizował nam Związek Łowiecki Szarak nr 28. Celem wycieczki było przekazanie kasztanów zbieranych przez wszystkie grupy przedszkolne dla zwierząt leśnych. Zebraliśmy ich około 235 kg !!! Dziękujemy za aktywny udział w zbiórce !!!
Wycieczka do lasu do Krzywinia

piątek, 30 października 2015

Nowa huśtawka!!!

Hura, hura!!! Mamy huśtawkę!!!
Dzisiaj nasze przedszkole wzbogaciło się o nową huśtawkę. Powstała ona na małym ogrodzie, z czego najbardziej cieszą się najmłodsze grupy. Już w przyszłym tygodniu dzieci będą mogły ją wypróbować.
Dziękujemy Radzie Rodziców, która sfinansowała huśtawkę.

Nowa huśtawka

środa, 28 października 2015

Uwaga Motylki i Skrzaty!

4.11.2015 odbędzie się wycieczka do lasu do Związku Łowieckiego Szarak 28 w Krzywiniu
Wyjazd godz. 8.00, śniadanie godz. 7.30
 W programie: spotkanie z leśnikami i przekazanie zebranych kasztanów dla zwierząt leśnych, spacer po lesie, ognisko i pieczenie kiełbasek. Prosimy o zabranie plecaków z małą przekąską - z przedszkola zabieramy bułki, kiełbaski i soczki. Wracamy na obiad około godz. 14.00. Prosimy o odpowiedni strój uzależniony od pogody. Jeśli będzie padał deszcz wycieczka odbędzie się, ponieważ udostępnione nam będzie miejsce do schronienia się. Koszt autokaru finansuje rada rodziców.

poniedziałek, 26 października 2015

Konkurs piosenki jesiennej

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się KONKURS PIOSENKI JESIENNEJ. Wzięły w nim udział wszystkie grupy. Każda z grup przygotowała piosenkę o tematyce jesiennej. Występy oceniało jury, które nie szczędziło dzieciom pochwał, braw i uśmiechów. Nagrody - zabawki do sal, ufundowane przez Radę Rodziców, otrzymały wszystkie grupy.

środa, 7 października 2015

Nowa strona

Z nowym rokiem szkolnym nasze przedszkole poddało swoją stronę internetową przebudowie. Było to możliwe dzięki wsparciu Pana Filipa Szymarka, któremu bardzo dziękujemy.
Zapraszamy do częstych odwiedzin i sprawdzania bieżących aktualności.