wtorek, 14 marca 2017

Przedszkoliada w Sp nr 138 marca dzieci z grupy Pszczółek i Żabek brały udział w sportowych zabawach ruchowych czyli w Przedszkoliadzie w Szkole Podstawowej nr 13. Przedszkoliada w tym roku odbyła się pod hasłem „Za trzynastą górą, za trzynastą rzeką”.

Po przekroczeniu progu szkoły powitały nas wróżki, królewny i inne bajkowe postaci, po czym zaprowadziły nas do hali namiotowej, zamienionej na ten czas w wielką baśniową krainę. Król i królowa witali przybywające dzieci i zapraszali na konkurencje sportowe na  wyspach: Kota w butach, Kopciuszka,, Pinokia, Stacyjkowa, Jasia i Małgosi,  Z wielką radością rzucaliśmy woreczkami do obręczy, biegaliśmy slalomem, kopaliśmy piłkę, budowaliśmy zamki z wielkich klocków, uciekaliśmy wilkowi, skakaliśmy przez przeszkody, przeciskaliśmy się przez tunel itp. Król i królowa pilnie nas obserwowali, a po konkurencjach w nagrodę wręczyli WIELKĄ KSIĘGĘ ZDOBYWCÓW BAJKOWEJ KRAINY i zaprosili do wspólnego zdjęcia.

Wszyscy zostaliśmy udekorowani medalami za sprawne wykonanie wszystkich zadań sportowych. Wracaliśmy do przedszkola zadowoleni i bardzo szczęśliwi.


Fotorelacja z wydarzenia tutaj.