środa, 11 października 2017

Światowy Dzień Zwierząt

Dnia 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedzili pan Remigiusz Koziński (Kierownik Działu Edukacji i Promocji ZOO) oraz pani Ada Traczyk (pracownik ZOO), którzy przeprowadzili pogadankę edukacyjną o zwierzętach. Dzięki niej dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta żyją w poznańskim zoo, jakie mają imiona, zwyczaje oraz potrzeby. Obejrzeliśmy krótkie filmiki oraz przyniesione eksponaty tj. ząb i włos słonia, szyję żyrafy, odlew niedźwiedziej łapy, szczękę lwa, pióra dziennego i nocnego ptaka, różnej wielkości ptasie jaja. Pan Remigiusz pokazał nam zabawę ruchową i dowiedzieliśmy się w jaki sposób poruszają się zwierzęta np. słoń, żyrafa i koń stoją na paznokciach, za to niedźwiedź na całej łapie.

Bardzo dziękujemy panu Remigiuszowi oraz pani Adzie za bardzo ciekawą pogadankę edukacyjną. Dzięki Wam poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat zwierząt, potrafimy je bardziej zrozumieć. Staliście się dla nas inspiracją, żeby więcej pomagać, troszczyć się o zwierzęta oraz szanować ich potrzeby.