czwartek, 21 grudnia 2017

Przedszkolna wigilia

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 18 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Dzieci 5 i 6 letnie przygotowały program artystyczny - tradycyjne jasełka z nowoczesnymi aranżacjami tanecznymi. Pani Lidka złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia a najstarsza grupa wręczyła wszystkim pracownikom drobny prezencik własnoręcznie wykonany. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami udały się do swoich sal, gdzie spożywały obiad wigilijny. Smaczny barszczyk, rybę z kapustą oraz pierniczki i mandarynki. Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie.