wtorek, 6 marca 2018

Święto Poznania26.02.2018r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Poznania - jest to wyjątkowy dzień, w którym przypominamy sobie i utrwalamy najważniejsze wiadomości dotyczące naszego miasta.  
Każda z grup zaprezentowała tańce  oraz piosenki związane z Poznaniem.  Dzieci  recytowały fragmenty wiersza W. Chotomskiej „ Koziołki Pana Zegarmistrza”, zatańczyły taniec ”Kłaniany”, "Marynia" oraz wyrecytowały wiersz J. Tuwima pt. „Okulary” - w gwarze poznańskiej. Z uśmiechem na twarzach wysłuchaliśmy również gwarę pt. „Oda do Pyry” i wiele innych pięknych wierszy oraz piosenek  przedstawiających nasze miasto.
„Gdy wybije dwunasta, pod Ratuszem pół miasta  schodzi się w mig!
Każdy głowę zadziera,  widowiska ma teraz  pod tytułem „tryk-tryk”.
To koziołki na wieży,  pragną znowu się zmierzyć,  pofiglować jak nikt!
Pochylają więc głowy,  patrzą wzrokiem bojowym  przed tym swoim tryk-tryk.”