piątek, 21 sierpnia 2020

WITAMY PO WAKACJACH

Po długiej nieobecności spowodowanej pandemią i wakacjami, 1 września nasze przedszkole zostanie uruchomione dla wszystkich dzieci.

Poniżej przedstawiamy niezbędne wskazówki, których przestrzeganie pozwoli bezpiecznie rozpocząć nowy rok szkolny.

Kilka praktycznych informacji dla rodziców dzieci rozpoczynających przedszkole po raz pierwszy:

Dzieci, które w tym roku szkolnym po raz pierwszy rozpoczynają edukację przedszkolną tzw. „maluszki” to grupa Wiewiórek. Sala i szatnia Wiewiórek znajduje się na końcu korytarza na parterze. Pierwszego dnia przyprowadzamy dziecko do szatni, pomagamy przebrać się, wszystkie rzeczy zostawiamy w szatni na wieszaczku dziecka, odprowadzamy dziecko do sali i krótko się żegnamy.

Niezbędnik „maluszka”:

- paputki (podpisane), zapinane na rzep, ze sztywną pietą, wygodne i łatwe do zakładania,

- worek podpisany z rzeczami na zmianę, (majtki x2, skarpetki/rajstopki, spodnie x2, podkoszulka, koszulka), woreczki/siatki foliowe na brudną bieliznę,

- pudełko chusteczek higienicznych,

- mokre chusteczki,

- pościel normalnych rozmiarów z kocem, mała poduszka/jasiek (wszystko podpisane),

Do przedszkola dziecko powinno być ubrane w wygodny, swobodny strój, taki który nie krępuje ruchów dziecka i może ono go samodzielnie zdjąć oraz założyć.

Dzieci nie przynoszą ze sobą żadnych zabawek/maskotek.

Informacje dla pozostałych rodziców:

Informacje o przynależności do poszczególnych grup dla pozostałych nowoprzyjętych dzieci, zostaną rodzicom przesłane na indywidualne konta mailowe, podane podczas rekrutacji.

Sala Pszczółek i Biedronek znajduje się na parterze, na piętrze swoje sale mają Żabki, Motylki i Skrzaty.

Przyprowadzając dziecko do przedszkola wchodzimy głównym wejściem, logujemy kartę w czytniku, krótko się żegnamy i przekazujemy dziecko pani woźnej. Przedszkole opuszczamy bocznym wyjściem, które zostanie stosownie oznaczone. Dziecko przynosi ze sobą worek/plecak z rzeczami na zmianę. Nie przynosimy ręczników, szczoteczek do mycia zębów i żadnych zabawek z domu.

Pierwszego dnia przynosimy wypełnioną zgodę na pomiar temperatury u dziecka. Zgoda do pobrania tutaj.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników przedszkola, obowiązuje nowa organizacja opieki w czasie zagrożenia wirusem SARS-COV-2.

Prosimy rodziców o bezwzględne przestrzeganie poniższych zasad:

1.      Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji domowej, dziecko nie może być przyprowadzone do placówki.

2.      Do przedszkola przyprowadzamy tylko dziecko ZDROWE – BEZ OBJAWÓW CHOROBOWYCH.

3.      Dziecko, które ukończyło 4-lata przyprowadzane jest w maseczce, którą zapewniają mu rodzice.

4.      Przyprowadzamy dziecko w określonych godzinach, która ustala dyrektor, tzn. najpóźniej do 8.30.

5.      Tylko jedna osoba przyprowadza dziecko do przedszkola.

6.      Przygotujcie dziecko na krótkie rozstania w przedszkolu już w domu, pożegnanie w przedszkolu ma być „sprawne i konkretne”.

7.      Rodzic/opiekun przestrzega wszelkich środków ostrożności – zasłania usta i nos, dezynfekuje ręce korzystając z płynu do dezynfekcji znajdującym się przy wejściu do przedszkola lub zakłada rękawiczki ochronne.

8.      Rodzic/opiekun zachowuje odstęp 1,5 – 2m od innych rodziców i pracowników przedszkola.

9.      Rodzic w pierwszych dniach pobytu dziecka w przedszkolu podpisuje  zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.

10.  Dziecko nie przynosi do przedszkola żadnych zabawek/maskotek.

11.  Po odebraniu dziecka z przedszkola nie ma możliwości skorzystania z placu zabaw na terenie przedszkola.

12.  Dziecko nie będzie przyjmowane do placówki jeżeli:

·         ma podwyższona temperaturę ciała, powyżej 37,5,

·         pracownik zaobserwuje u dziecka katar, kaszel, kichanie.

13.  Rodzic obowiązkowo odbiera telefony z placówki!

Dyrektor zastrzega sobie modyfikację powyższych ustaleń, w zależności od rozwoju sytuacji.