piątek, 23 kwietnia 2021

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "A oto świat z mojej książki..."

 

"...Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej..."

Jan Brzechwa


Przyjaciół można mieć kilku, wielu, jednego... Takim przyjacielem, który może towarzyszyć nam całe życie, a już na pewno w okresie dzieciństwa jest książka. Kiedy jesteśmy mali nasi ukochani rodzice, dziadkowie czytają nam bajeczki. Piękne, kolorowe, smutne i wesołe. Dzięki nim nasze życie staje się barwne, mądre, wiemy co dobre, co złe...

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji chcemy zaprosić Was, Kochane Przedszkolaki z grup 5 i 6 – letnich do udziału w konkursie plastycznym. W domu wraz z Rodzicami zachęcamy do wykonania pracy formatu a4 przedstawiającej świat Waszych książkowych ulubieńców. Po wykonaniu zadania prześlijcie nam w formie skanu/fotografii cyfrowej na maila: ogrodzaczarowany46@gmail.com swoje twórcze dzieła.

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby książka towarzyszyła im w domu, w podróży, by była ważną częścią Waszego życia.

Zapraszamy do udziału w konkursie!