Biedronki

Nauczycielki prowadzące grupę:
Pani Agata, Pani Agnieszka
Pomoc nauczyciela:
Pani Ania

ROK SZKOLNY 2019/2020

Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach naszych warsztatów czytelniczych już drugi raz mama Iguni przedstawiła nam przygody Alberta. Tym razem książka nosiła tytuł "Pospiesz się Albercie". Z uśmiechem na twarzy słuchaliśmy jak Albert szykuje się do przedszkola i za każdym razem "jeszcze tylko" musi koniecznie coś wykonać. Z chęcią wykonaliśmy Zegar dla Alberta, aby przypominał nam o punktualności...

Biedronki z wizytą w Teatrze Animacji

Spacer do parku im.Chopina

Majka przyniosła ziarenka dla głodnych ptaszków. Wyszliśmy na spacer do parku i rozsypaliśmy je pod drzewami i na trawie. Po drodze nasłuchiwaliśmy jak pięknie ćwierkały wróble - chyba dziękowały nam za odwiedziny. 

Cała Polska Czyta Dzieciom.Dziś wizyta  mamy Majki z cyklu , Cała Polska czyta dzieciom" .Słuchaliśmy bajki pt. „O kotku, który macha ogonkiem”. Bawiliśmy się przy muzyce do zabawy. Mały kotek sobie śpi a potem z kół origami , które wybieraliśmy do pracy podczas zabawy z lupą komponowaliśmy kotki Psotki. Po skończonej zabawie każdy z nas powiedział jak ma na imię jego kotek. 

Dzień Babci i Dziadka


16. 01. 2020 r. mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszym przedszkolu Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. W tym szczególnym dniu, dzieci zaprezentowały przygotowany  program artystyczny aby podziękować za każdą wspólną chwilę. Dziękujemy gościom za przybycie na naszą uroczystość oraz rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.Bal Karnawałowy.


Wigilia z rodzicami.

17.12.2019 - oto wspomnienia z wspólnie spędzonej Wigilii naszej grupy. Dzieci wystąpiły pięknie...wierszyki, piosenki i tańce zaprezentowały z uśmiechem i dumą. Dziękujemy, że wzięliście Państwo udział w tak uroczystym wydarzeniu oraz za poświęcony czas i pomoc w przygotowanie nie poczęstunku.Cała Polska Czyta Dzieciom c.d
3 grudnia w świątecznym nastroju odwiedził naszą grupę  tata Basi, który przeczytał nam dwie książeczki o Świętym Mikołaju oraz Najpiękniejszej Choince. Na zakończenie tata Basi pomógł nam w przygotowaniu prac przedstawiających świętego Mikołaja. Dziękujemy za poświęcony czas oraz zaangażowanie.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Gościliśmy mamę Michalinki, która zapoznała nas z opowiadaniem o Kici Koci, która wybrała się w podróż pociągiem. My postanowiliśmy też podróżować ale balonem. Taki balon wykonaliśmy pod okiem naszej pani i oczywiście naszego gościa.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Wiersz pt. "Lokomotywa" przeczytał nam tato Bruna. Bawiliśmy się w wesoły pociąg, potem wspólnie wykonaliśmy kolorowe wagoniki, które doczepiliśmy do dużej lokomotywy. Dziękujemy za miłe spotkanie.

Alpaki w naszym ogrodzie.

Zdjęcia z wizyty nietypowych gości do obejrzenia tutaj.
Pasowanie na przedszkolaka.

31 października odbyła się pierwsza najważniejsza uroczystość Biedronek - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły przed rodzicami. Trema przed występami troszkę dała się we znaki, ale dzieci były bardzo dzielne. Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność oraz pomoc w przygotowanie uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pasowania.


Cała Polska Czyta Dzieciom.


W październiku odwiedziła nas mama Florka z pięknie ilustrowana książeczką o przygodach małej sowy "Trochę się zgubiłam". Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przygód sowy. Zabawiliśmy się również w naśladowanie leśnych zwierząt z opowiadania a następnie ozdobiliśmy jesiennymi liśćmi sowy.


Pierwsza wizyta u stomatologa.

Pierwsza wizyta w Poradni Stomatologicznej przy ul. Spornej. Dzielnie czekaliśmy na swoją kolej w celu sprawdzenia stanu czystości naszych zębów. Każdy z nas siedział na fotelu dentystycznym a pan stomatolog specjalnym lusterkiem oglądał zęby, czasem używał przyrządu, z którego leciał wiaterek.

Cała Polska Czyta Dzieciom.Na zajęciach gościliśmy mamę Ksawerego, powitaliśmy ją zabawą muzyczną z aktywnego słuchania muzyki B. Strauss "Pajączek". Następnie wysłuchaliśmy opowiadania "Baranek Bronek".Bardzo nam się podobała ta opowieść, słuchaliśmy jej z wielkim zaciekawieniem i uwagą. Potem wspólnie z paniami wykonaliśmy baranka z papierowej serwetki i podziwialiśmy wspólnie nasze prace.

Zajęcia plastyczne "Jeżyk kolce ma"


Poznaliśmy kolejne warzywo jakim jest ziemniaczek, dowiedzieliśmy się jakie potrawy można przyrządzać z ziemniaka a na koniec stworzyliśmy jeżyka z ziemniaka. W pracy pomagała nam trochę pani, ale kolce wbijaliśmy sami. Brawo Biedroneczki.

Czytanie przez mamę.

"Dobranoc albercie Albertsonie" to tytuł bajki, którą czytała mama Iguni w ramach spotkań czytelniczych w nasze grupie. Staraliśmy się dzielnie słuchać, zaśpiewaliśmy piosenkę na powitanie a na koniec wspólnie z paniami zrobiliśmy łapacze snów.

Spacer na skrzyżowanie

W związku z tematem dnia "Bezpieczna droga do przedszkola" wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie, obserwowaliśmy ruch drogowy i znaki drogowe w okolicy przedszkola. wycieczka przebiegła spokojnie, dzieci dzielnie trzymały się węża. Dalej poszliśmy aleją kasztanową w celu nazbierania kasztanów do kącika przyrodniczego.
Bal przyjaciół Małego Księcia.

Z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu odbył się bal. Biedronki poprzebierane za postacie z bajek bawiły się wesoło.

Przedstawiamy nowe Biedronki

Od września nową grupę Biedronek tworzą maluszki, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem. Oto ich pierwsze dni w przedszkolu.ROK SZKOLNY 2018/2019  

Ostatnia wycieczka

Nenufar klub w Kościanie to już nasza ostatnia wspólna podróż, ostatnie chwile spędzone z wyjątkową paczką przedszkolaków. Jak szybko minął ten czas... dopiero rozpoczęła się przygoda z maluszkami, leżakowanie, ubieranie piżamek, nauka spacerowania z naszym pluszowym wężem...a tu okazuje się że Biedronki kończą swój pierwszy tak ważny etap w życiu i wybierają się do szkoły. Dziękujemy za wspólnie spędzone lata. Cieszymy się że zostanie z nami jeszcze część Biedroneczek. Niech te zdjęcia zostaną pamiątką do której będziecie chętnie powracać i wspominać przedszkolne czasy.

Zawody sportowe


Kolejna wizyta w muzeum 

Warsztaty czytelniczeZachęcanie dzieci do czytania na podstawie książki "Elementarz w podskokach" autorstwa Małgorzaty Swędrowskiej.Spacer do parku im. Wodziczki

W Bibliotece Raczyńskich

Lekcje w bibliotece to zawsze ciekawa książka, opowiadanie czy historia. A dodatkowo ta niepowtarzalna atmosfera. Lubimy tu przychodzić.

Wizyta w Teatrze Wielkim


6.02.2019r. udaliśmy się do Teatru Wielkiego na wspaniałe, trzymające w zachwycie przedstawienie baletowe "Kopciuszek". Scenografia i gra aktorska sprawiały, że nie mogliśmy oderwać oczu... Mogliśmy przenieść się w świat baśni, wczuć w emocje panujące na scenie. Bardzo nam się podobało.

Wizyta w szkole muzycznej


1 lutego udaliśmy się do Szkoły Muzycznej przy ul. Solnej na koncert prezentowany przez uczniów oraz ich nauczycieli. Z podziwem wsłuchiwaliśmy się w muzykę i wpatrywaliśmy w talent niewiele starszych od nas kolegów. Być może ta wizyta zachęci kogoś z nas do powielania pasji...

 

Wizyta w muzeum III

11.01.2019r. kolejny raz udaliśmy się do Muzeum Narodowego na lekcję zatytułowaną "Cztery pory roku". Szukaliśmy wśród obrazów pejzaży w wiosennej, letniej, jesiennej i zimowej szacie. Omawialiśmy zmiany zachodzące w przyrodzie i w naszym życiu z każdą porą roku.

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

10.01.2019r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wystąpiły pięknie, widok dziadków sprawił, że uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Brawa publiczności dały dzieciom ogromną satysfakcję. Dziękujemy za poświęcony czas i przybycie. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie, oraz przyniesione słodycze oraz owoce.   

 

Wigilijne spotkanie z rodzicami

14.12.2018r. odbyła się nasza grupowa Wigilia przedszkolna, na którą przybyli wyjątkowi goście - rodzice. Dziękujemy za poświęcony Państwa czas, oraz za zaangażowanie w przygotowania do uroczystości. 

 

 

Balik andrzejkowy

 

Biedronki w muzeum II

16.11.2018r. udaliśmy się na drugą lekcję do Muzeum Narodowego. Naszym dzisiejszym tematem był "muzealny zwierzyniec". Spotkanie było poświęcone zwierzętom przedstawionym w sztuce: malarstwie oraz rzeźbie. Podczas warsztatu plastycznego rzeźbiliśmy własne wytwory z plasteliny. 

Biedronki w muzeum

12.10.2018r udaliśmy się do Muzeum Narodowego, podczas którego zapoznaliśmy się z muzealną przestrzenią. Oglądaliśmy narzędzia artysty, poznaliśmy tajniki powstania dzieła sztuki oraz podstawowe tematy w malarstwie, takie jak: portret, martwa natura, oraz pejzaż. Pod koniec spotkania wykonaliśmy własne arcydzieła. Biedronkom podobało się w muzeum.

Biedronki na wykopkach

9 września 2018r udaliśmy się na wycieczkę do Pamiątkowa. Celem wycieczki były wykopki- praca na polu bardzo nam się spodobała, dzieci z zapałem zbierały ziemniaki w wiklinowe kosze. Dowiedzieliśmy się również skąd biorą się ziemniaki, oraz w jaki sposób je sadzimy. Po skończonej pracy ze smakiem jedliśmy " pyrę z gzikiem". Nadszedł również czas na spotkanie z mieszkańcami stajni, oraz zaczarowanego ogrodu. Odwiedziliśmy konie w stajni, obserwowaliśmy kozy oraz owce, podziwialiśmy piękne papugi oraz zające. Na wycieczce dopisałam nam piękna słoneczna pogoda.

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 2018r.  grupa Biedronek wybrała się do Areny. Tam razem wieloma innymi poznańskimi przedszkolami świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W fantastycznych nastrojach, ubrani w odświętne biało- czerwone stroje śpiewaliśmy piosenki, m.in. " Poznań, moje miasto", oraz "Jesteśmy Polką i Polakiem". Oglądaliśmy występy tańców regionalnych, oraz sami również przedstawialiśmy nasz taniec  "Krakowiak".  Bawiliśmy się wspaniale i byliśmy dumni z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tak dużym wydarzeniu.


 ROK SZKOLNY 2017/2018

Manufaktura lizaków "Karmelkowo" 


6.06.2018r. nasza grupa odwiedziła  Manufakturę Lizaków "Karmelko" przy ul. Kramarskiej. Było to wyjątkowe miejsce o słodkim zapachu, gdzie wszędzie były wystawione kolorowe lizaki oraz cukierki. Najpierw panie pokazały nam proces powstawania lizaków, a następnie sami tworzyliśmy własne słodycze. Na koniec otrzymaliśmy słodki poczęstunek.

 

Tramwajada - 22.02

 

 

 

 

 

Spacer w parku Sołackim - 22.02.2018

Wizyta w szkole muzycznej - 28.01.2018

 


Wizyta Świętego Marcina - 7.11.2017

 

 

 

 


Spotkanie ze Świętym Marcinem


Spotkanie z jeżem - 3.11.2017

 

 

 

  

Zajęcia w Bibliotece 2SLT

 
Biedronki w bibliotece. 

Wycieczka do nadleśnictwa Łopuchówko - 23.10.2017 

 

  

Biedronki w Łopuchówku.     

Zajęcia prowadzone metodą "Edukacja przez ruch"

 

Dzień Ziemi24.04.2017r. Obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Pszczółki i Biedronki przygotowały przedstawienie teatralne pt" Dbajmy o przyrodę". Dzieci przebrane za leśne zwierzątka mówiły o zagrożeniach jakie niesie zaniedbywanie środowiska, oraz w jaki sposób należy segregować śmieci. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę  "Segreguj śmieci", która zawsze będzie przypominała nam co oznaczają poszczególne kolory na pojemnikach oraz piosenkę pt" Szanuj przyrodę" w której jest opisane piękno naszego krajobrazu.

 Zabawy z tatą Róży

 

20.01.2017r. zaprosiliśmy do czytania tatę Róży z książką pt. "Detektyw pozytywka". Z zainteresowaniem słuchaliśmy niezwykłych wydarzeń, aby wspólnie rozwiązać zagadki. Przez moment mogliśmy wcielić się w rolę detektywa, co zainspirowało nas również do zabaw w kolejnych dniach. Po wysłuchaniu bajki nastąpiła wesoła zabawa, gdzie pojawił się znany nam wszystkim :  "Stary niedźwiedź" oraz "Raz, dwa, trzy król patrzy". Tata Róży poznał również nasze
zabawy które służą nam na co dzień. Dziękujemy za mile spędzony wspólny czas.

 

Dzień Babci i Dziadka

 

24.01.2017r. w naszej grupie odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dla ukochanych dziadków pięknie wystąpiliśmy i zaśpiewaliśmy piosenki. Publiczność była wzruszona. Następnie dziewczynki zaprosiły dziadków do tańca " Aa..ga..du!", a chłopcy swoje babcie do zabawy "Kurz i już!". I wreszcie nadszedł czas na coś co dzieci lubią najbardziej słodkości przyniesione przez dziadków, oraz kawa i herbata. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

Fotoreportaż ze spotkania - kliknij tu.

 

Ciekawi goście

5.12.2016r. gościliśmy w naszej grupie tatę Gabrysi W. , który opowiedział nam o swojej pracy. W służbowym stroju wojskowym przedstawił nam na czym polega praca żołnierza.  Poznaliśmy zadania jakie należą do służb mundurowych.  Mieliśmy możliwość przymierzyć  hełm!   Na koniec pan Michał pokazał nam kilka komend i ćwiczeń.  Poczuliśmy się jak w prawdziwym wojsku. Serdecznie dziękujemy za wizytę.21.12.2016r. odwiedził nas tata Antoniny B., aby przenieść nas w świat bajek. Wsłuchani w „Przygody latającej myszy” T. Kuhlmanna, oraz wpatrzeni w piękne ilustracje śledziliśmy przygody sympatycznego zwierzątka. Po przeczytaniu bajki pan Mateusz uczył nas składania samolotów, na których rysowaliśmy bohatera książki. Następnie zorganizowaliśmy konkurs na samolot, który będzie leciał najdalej. Dzięki słuchaniu bajek rozwija się nasza kreatywność, twórcze myślenie, oraz rozwijamy swój zasób słownictwa. Dziękujemy za odwiedziny w naszej grupie.
4.01.2017r. gościliśmy tatę Wojtka Sz., który opowiedział nam o swojej pracy. Najpierw wtajemniczeni w dźwięki otoczenia , wymienialiśmy wszystkie przedmioty które widzimy oraz słyszymy. Pomysłów było mnóstwo! Były przedmioty szumiące, stukające a także piszczące. Rozpoznawaliśmy dźwięki wysokie i niskie. Następnie zapoznaliśmy się z przedmiotem pracy pana Jacka- misami dźwiękowymi ( profesjonalnie nazywane tybetańskimi)  którymi wykonuje się masaże. Każdy z nas mógł  zagrać na misie. Za pomocą dotyku czuliśmy drgania które wraz z przyjemnym dźwiękiem relaksowały nasze dłonie. Na koniec tata Wojtka wykonał krótki masaż który dzięki zmysłowi słuchu i dotyku nas wyciszał i relaksował. Dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.

Fotorelacja z wydarzeń do obejrzenia tutaj.Pierwszy śnieg

Dzisiaj spadł pierwszy śnieg, obserwowaliśmy jak padał przez okno - wyglądało to magicznie. Nie mogliśmy się powstrzymać i wyszliśmy do ogrodu zobaczyć go na własne oczy. Było zimno ale rozgrzaliśmy się gimnastyką. 
Kto ciekawy pierwszego śniegu niech zajrzy tutaj.

 

Pasowanie na przedszkolaka

27.10.2016r w naszej grupie odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Większość z nas została pasowana już w ubiegłym roku, ale chcieliśmy oficjalnie przywitać w naszej grupie nowe dzieci. Podczas występów przedstawiliśmy piosenki o tematyce jesiennej oraz inscenizację o " Jeżyku". Pochwaliliśmy się również znajomością tańca ludowego " Grozik". Następnie Pani dyrektor pasowała nowe dzieci oraz wręczyła dyplomy. Na koniec poczęstowaliśmy się słodkościami od rodziców i bawiliśmy się. Tata Róży wygłupiał się z dziećmi, oraz bawił w zabawy które wszyscy świetnie pamiętamy, takie jak "Stary niedźwiedź mocno śpi". Z powodu choroby wielu dzieci nie było. Mamy nadzieję że następnym razem wystąpimy wszyscy!


Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia tutaj.


Wizyta w bibliotece

Dziś to znaczy 21.10  gościliśmy w Bibliotce 2 SLT w ramach  akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".  W drodze do biblioteki musieliśmy pokonać aż pięć przejść przez jezdnię - szło nam to bardzo dobrze, bo sprawnie szliśmy para za parą. Bibliotekarka Pani Ewa zaprosiła do wysłuchania opowiadania pt. "Elmer" - to główny bohater, który jest  łosiem, dużym łosiem, który nie może się zmieścić w książce. Próbował na różne sposoby i nic. W końcu za pomocą taśmy klejącej i kilku kartek stworzył dodatkową stronę w książce i tam się zmieścił. Opowiadanie bardzo nam się podobało i słuchaliśmy z zaciekawieniem.  Potem także  próbowaliśmy w zabawie stworzyć kilka sposobów zmieszczenia się i podać pomysł łosiowi jak zmieścić się np. na wielu kartkach sklejonych ze sobą, albo wejść do pudła - śmiechu było co nie miara i świetnej zabawy też .
Na koniec oczywiście fajna praca plastyczna i próba zmieszczenia Elmera na kartce papieru. 
Daliśmy radę - zobaczcie sami tutaj.

 

Wizyta mamy Cecylii - poznajemy zawody naszych rodzicówNaszą grupę odwiedziła dziś mama Cecylki, która opowiedziała nam o swojej pracy. "Dawno, dawno temu..." tak z zainteresowaniem zaczęliśmy słuchać opowieści o malutkim dzieciątku, które rośnie w brzuszku. Wyobraźnią przenosiliśmy się w ten magiczny świat, gdy mieszkaliśmy pod sercem mamy gdzie czuliśmy się bezpiecznie. Dzięki temu zrozumieliśmy, dlaczego małe dzieci lubią być noszone na rękach i skąd wziął się pomysł na " chustonoszenie". Pani Szymarek pokazała nam różne rodzaje chust, z którymi  się bawiliśmy. Każdy z nas bujał się na hamaku  z chusty. Następnie mama z córką Cecylią zademonstrowały techniki wiązania chusty. Każdy z nas wraz z przytulankami praktykował "chustonoszenie", które umożliwiało nam być blisko z ulubionym misiem/lalką i bawić się.
Jeszcze raz dziękujemy za wizytę i zapraszamy następnych rodziców. Dla nas każdy zawód jest interesujący :)

Zdjęcia do obejrzenia tutaj.

 

 Jesienny spacer

Podczas jesiennych spacerów w okolicy przedszkola uczymy się chodzić parami (już bez węża). Wychodzi nam to całkiem nieźle.
Zobaczcie sami - tutaj.

 

Marchewkowe pyszności

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o warzywach, w czwartek w roli głównej wystąpiła marchewka. Określaliśmy jej kształt, zapach, kolor, była też degustacja. Wspólnie przygotowaliśmy surówkę z marchewki, jabłka i odrobiny cytryny. Dzieci bacznie przyglądały się kolejnym etapom powstawania potrawy, po czym wszystkie chętnie jej spróbowały. Z talerzyków szybko zniknęła marchewkowa pyszność.

                                         Zdjęcia z zajęć do obejrzenia tutaj
 

 

Wspomnienia z wycieczki do Witoldzina

wycieczka do Witoldzina

 

Warsztaty z pierwszej pomocy

Warsztaty z pierwszej pomocy

Goście w przedszkolu. 

We wtorek 2 lutego odwiedzili nas wyjątkowi goście - nasze kochane babcie i dziadkowie. Chcieliśmy uczcić ich święto i specjalnie dla nich przygotowaliśmy występy - piosenki, tańce i wiersze. Wręczyliśmy też naszym babciom i dziadkom  samodzielnie zrobione prezenty. Wspólnie gościliśmy się przy stole pełnym słodkości.
Dzień Babci i Dziadka

Świąteczne spotkanie. 

Z okazji  świąt Bożego Narodzenia Biedronki zaprosiły swoich rodziców na Świąteczne Spotkanie, podczas którego odwiedził nas Gwiazdor i każdemu przyniósł zasłużony prezent.
Świąteczne spotkanie

Pasowanie na przedszkolaka.

Jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami - za nami pierwsza wspólna uroczystość i pierwsze występy przed rodzicami. Trema była ogromna, niektórzy nawet się popłakali. Jednak daliśmy radę i oficjalnie zostaliśmy przyjęci do grona przedszkolaków.
Pasowanie na przedszkolaka


Pierwsze dni Biedronek w przedszkolu.

Pierwsze dni w przedszkolu

 

Drugie zajęcia Biedronek w ARS.

W dniu 20 listopada 2015 r. byliśmy na zajęciach plastycznych pt " Kolorowe Kredki" w Fundacji Wspierania Twórczości Dziecka 


Biedronki ARS