Pszczółki

ROK SZKOLNY 2017/2018

Wycieczka do Parku Dinozaurów

Wizyta w Klubie Seniora

Po raz kolejny odwiedziliśmy Klub Seniora na Starówce. Poszliśmy tradycyjnie razem z Żabkami, aby spędzić miłe chwile z naszymi dorosłymi znajomymi. Zaśpiewaliśmy dla nich piosenki, Żabki wierszem opowiedziały o wiośnie i zatańczyły piękny taniec, a na koniec wręczyliśmy dla wszystkich (na ręce pani kierownik) pamiątkę – namalowany przez nas obraz z dedykacją. Bardzo się nasz prezent spodobał.

Nie chcąc tak od razu opuszczać gościnnych progów wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych: malowaliśmy na folii farbami lub pisakami, narysowane motylki. Zostawiliśmy nasze prace do wyschnięcia, pożegnaliśmy się i wyszliśmy na Stary Rynek obejrzeć koziołki na ratuszowej wieży. Pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do przedszkola. Zobaczcie nasze występy.

Wycieczka do Racotu

W ostatni dzień maja Pszczółki i Żabki wyjechały na wycieczkę do Pałacu i Stadniny Koni w Racocie. Pogoda dopisała i od rana świeciło słońce. W dobrych humorach zajechaliśmy na miejsce: zwiedziliśmy pałac i powozownię, gdzie mogliśmy obejrzeć różnego rodzaju bryczki. Potem poszliśmy do stajni, aby tam podziwiać konie. Były przeróżne: duże, małe, gniade, białe, a wszystkie piękne. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się im, a one nam. Jeden próbował nawet skubnąć włosy naszego kolegi Dominika!  Z żalem opuszczaliśmy stajnię, ale tuż za bramą czekała na nas niespodzianka: duża bryczka zaprzężona w dwa gniade konie. Pojechaliśmy nią na półgodzinną przejażdżkę po lesie. Było fantastycznie. Jakby tego było mało po powrocie czekało na nas ... ognisko i pieczone kiełbaski. No, najedliśmy się do syta, bo były i bułki i banany i nasze pyszności z plecaków. A potem spędziliśmy czas piknikowo w parku na trawie przed pałacem. Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, co widać na zdjęciach.

Poranek wielkanocny

Wiosna, a razem z nią Wielkanoc. Bazie, kurczaki, pisanki, koszyczki i zajączki, no i najbardziej oczekiwane przez dzieci – prezenty od zajączka. Po wielkanocnym śniadaniu wyszliśmy do ogrodu, bo dowiedzieliśmy się skądinąd, że zajączek schował tam dla dzieci prezenty. Szybko je znaleźliśmy, szybko wróciliśmy do przedszkola (zimno!) i szybko je rozpakowaliśmy, aby się bawić. A było czym! Zabawki bardzo nam się podobały.

Po drugim śniadaniu zajączek zrobił nam jeszcze większą niespodziankę, bo przybył osobiście i spotkał się z wszystkimi dziećmi w sali Wiewiórek. Miał dla nas kolejną niespodziankę: kosz ze słodyczami. A potem zrobiliśmy sobie razem z nim pamiątkowe zdjęcie. To był dzień pełen wrażeń!

Zobaczcie sami tutaj.

U Pszczółek zagościła wiosna...

Wreszcie doczekaliśmy się wiosny i to nie tylko w kalendarzu. Skorzystaliśmy zaraz z pięknej pogody i wybraliśmy się go ogrodu, aby tam w pełni korzystać ze słońca. Można już było stawiać babki z piasku i nawet... kurtki zrzucić! HURRA!
Zobaczcie sami tutaj

Fotorelacja z uroczystości - kliknij tutaj.

Wycieczka do Szreniawy

Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia tutaj.

Wizyta w zoo

wizyta w zoo

Pożegnanie Matyldy

W poniedziałek 20 czerwca Matylda była ostatni dzień w naszym przedszkolu. Chciała się z nami pożegnać w sposób wyjątkowy. Wraz z rodzicami przyniosła nam przepyszny tort w kształcie plastra miodu. Pszczółki uwielbiają takie smakołyki:).
 Do widzenia Matyldo, nie zapominaj o nas.

pożegnanie Matyldy
Pan Pianka

Z okazji urodzin Adasia gościliśmy w naszej grupie Pana Piankę i jego piankowe klocki. Poznaliśmy nowy materiał plastyczny, tworzyliśmy wspaniałe dzieła, rozwijaliśmy wyobraźnię i wspaniale się bawiliśmy.
Dziękujemy rodzicom Adasia za zorganizowanie warsztatów.

Pan Pianka w Pszczółkach
Minione chwile Pszczółek.

Minione chwile Pszczółek

Dzień Babci i Dziadka.

21 stycznia odwiedzili nas wyjątkowi goście - kochane babcie i kochani dziadkowie. Przygotowaliśmy specjalnie dla nich program artystyczny i prezenty od serca.

Dzień Babci i Dziadka w Pszczółkach

Świąteczne spotkanie z rodzicami.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Pszczółki przygotowały dla rodziców przedstawienie, dzięki któremu poczuliśmy magię świąt. Odwiedził nas też Gwiazdor, który dla wszystkich przyniósł prezenty.
Świąteczne spotkanie z rodzicami

W aniołkowie :)