Skrzaty

Nauczycielki prowadzące grupę: 
Pani Hania, Pani Sylwia
Pomoc nauczyciela:
Pani Ela

ROK SZKOLNY 2020/2021

Pasowanie na Skrzata - przedszkolaka


10 listopada w przedszkolu było wiele atrakcji. Oprócz udziału w akcji „Szkoła do hymnu” przywitaliśmy uroczyście naszych nowych przyjaciół – Emilkę, Łucję, Damiana i Henryka. Dzieci otrzymały od Rady Rodziców i z przedszkola koszulki oraz broszki z naszym logo. Bardzo się cieszymy, że jesteście z nami. Serdecznie witamy także Zosię i Alicję, które tego dnia były niestety nieobecne.  Zdjęcia z tego wydarzenia tutaj.


Sprintem do maratonu.


Wraz z Panią Beatą – prowadzącą w naszym przedszkolu gimnastykę korekcyjną realizowaliśmy projekt „Sprintem do maratonu”. Niestety pogoda nam nie dopisała i nie mogliśmy biegać w przedszkolnym ogrodzie, ale mimo to zabawy było dużo. Skrzaty bardzo ładnie sobie kibicowały i  wiedzą, że ruch to zdrowie. Zobaczcie naszą fotorelację z tego wydarzenia - kliknij tutaj.Przedszkolaki dla klimatu.

Pod koniec września realizowaliśmy projekt edukacyjny „Przedszkolaki dla klimatu”. Obchodziliśmy również Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Utrwaliliśmy wiedzę na temat segregacji odpadów, zapoznaliśmy się z akcją Sprzątanie Świata. W ramach tej akcji zwróciliśmy uwagę na dbanie o środowisko lokalne – porządkowaliśmy klomb przedszkolny i zasadziliśmy w nim nowe rośliny – wrzosy, lawendę i różę. Posprzątaliśmy też ogród przedszkolny. Stworzyliśmy plakat na temat dbania o odporność i higienę, wybraliśmy się na dwie wycieczki piesze w celu obserwacji pojazdów elektrycznych – autobusy MPK oraz do Parku Wodziczki, by poznać zielone oazy w mieście. Szczególną uwagę zwracaliśmy na ważną dla środowiska wiedzę na temat poprawy jakości powietrza i sposobów dbania o przyrodę. Fotorelacja tutaj.


Wrzesień w naszej grupie.


Wrzesień przywitał nas piękną pogodą, dzięki temu mieliśmy możliwość spędzać wiele czasu na dworze. Chodziliśmy na spacery w poszukiwaniu skarbów, realizując nasz projekt grupowy „Skrzynia skarbów” - zbieraliśmy kamyki, kasztany. Wspominaliśmy wakacje i uczyliśmy się zasad ruchu drogowego. Spotkaliśmy się z Panią Karoliną – naszą przedszkolną Panią Kucharką, która opowiedziała nam o wartościach odżywczych warzyw. Atrakcji było wiele, poznaliśmy nowe piosenki i wierszyki, których uczyliśmy się na pamięć. Zobaczcie sami tutaj!


ROK SZKOLNY 2019/2020

Spotkanie wigilijne z rodzicami

11.12 Skrzaty zaprosiły rodziców na przedstawienie wigilijne "Tradycje muzyczne Świąt Bożego Narodzenia w Europie". Tematem nawiązaliśmy do planu rocznego pracy dydaktyczno - wychowawczej naszego przedszkola "Poznajemy Europę". W świątecznej atmosferze miło spędziliśmy czas, a prezenty przyniesione przez Mikołaja sprawiły dzieciom wiele radości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów i słodkości. 


Wizyta w Przedszkolu Specjalnym oraz wizyta babci Jonasa


Z okazji Dnia Pluszowego Misia odwiedziliśmy nasze zaprzyjaźnione przedszkole specjalne. Zaśpiewaliśmy misiowe piosenki oraz wzięliśmy udział w zabawach integracyjnych. 
W tym tygodniu odwiedziła nas także babcia Jonasa w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Z uwagi na realizację rocznego projektu edukacyjnego "Poznajemy Europę" nauczyliśmy się wyliczanki oraz wysłuchaliśmy bajki o Królewnie Śnieżce w języku niemieckim. Dziękujemy za wizytę oraz zapraszamy kolejne osoby do przeczytania nam książki. 


Dzień Pluszowego Misia

25.11 z okazji Dnia Pluszowego Misia odwiedził nasze przedszkole specjalny gość. Wizyta ta oraz zabawy z Misiem sprawiły dzieciom wiele radości. Tego dnia towarzyszyły nam nasze ulubione pluszowe misie, a Pani Kinga zaproponowała misiowe zabawy na rytmice. 

Wycieczka na Dziewiczą Górę

29.10 wybraliśmy się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej Dziewicza Góra. Jest to teren Nadleśnictwa Łopuchówko. Wspólnie z leśniczy p. Jackiem spacerowaliśmy edukacyjną ścieżką przyrodniczą. Celem wędrówki była wspinaczka na 13 piętro wieży. Odbyły się również warsztaty plastyczne oraz ognisko. Pogoda dopisała, a dzieci były bardzo zadowolone. Radzie Rodziców dziękujemy za sfinansowanie kosztu autokaru. Fotorelacja z wycieczki tutaj.


Dzień Chłopaka


Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. Również ważny jest Dzień Chłopaka obchodzony 30 września. W tym dniu dziewczynki wręczyły chłopcom własnoręcznie namalowane laurki oraz złożyły życzenia.  Bal Przyjaciół Małego Księcia z okazji Dnia Przedszkolaka.

We wrześniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Obchody tego dnia w naszej placówce poprzedziła realizacja projektu edukacyjnego „Przyjaciele Małego Księcia” opartego na książce „Mały Książę. Na dobranoc.” A. Saint – Exupery. Trwał on siedem dni, a celem była integracja przedszkoli. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i odkrywczych spacerach, zgłębiały zagadnienia astronomii i kosmosu, doskonaliły umiejętności językowe i matematyczne. Przybliżaliśmy wartości takie jak przyjaźń, miłość, odpowiedzialność poznając przygody bohatera powieści. Wspólnie bawiliśmy się na balu oraz spotkaliśmy w Parku Moniuszki z naszymi przyjaciółmi z Przedszkola Specjalnego nr 164.  


ROK SZKOLNY 2018/2019

Wizyta w Urzędzie Wojewódzkim


Konkurs recytatorski 28.05.2019


Wycieczka do Nadleśnictwa w Konstantynowie

Mali kucharze


Zajęcia z Edukacji przez Ruch

Walentynkowy koncert charytatywny w szkole Muzycznej II stopnia

Spacer do Parku im. Moniuszki

Pasowanie na przedszkolaka

26 października odbyło się w naszym przedszkolu pasowanie na przedszkolaka. Pani Dyrektor przywitała uroczyście naszych nowych kolegów i koleżanki. Dla nieobecnych osób zostawiła również dyplomy i koszulki z logo przedszkola. w atmosferze radości, przyjaźni i zaufania wspólnie spędziliśmy ten miły dzień.

 

 

Cała Polska czyta Dzieciom - 25.10.2018

Popołudniu 25 października odwiedziła nas mama Jasia, aby umilić nam dzień i przeczytać książkę w ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom". Była to ulubiona lektura Jasia "Maja na tropie jaja"  autorstwa R.Witka. Zapraszamy chętnych rodziców do odwiedzania nas, abyśmy w ten sposób wspólnie rozwijali u dzieci zainteresowanie czytelnictwem.

 

U stomatologa - 24.10.2018

24 października wyszliśmy do Poradni Stomatologicznej przy ul. Spornej. Wspólnie pokonywaliśmy lęk przed wizytą u stomatologa oraz poznaliśmy jak wygląda jego praca. 

Występy w przedszkolu specjalnym - 22.10.2018

22 października udaliśmy się do Przedszkola Specjalnego z przedstawieniem "Na straganie". Razem z dziećmi z tego przedszkola zaśpiewaliśmy jesienne piosenki oraz spędziliśmy miło czas.

Wycieczka na stragan - 12.10.2018

12 października był dniem, w którym postanowiliśmy wybrać się na zakupy na targowisko. Zapoznaliśmy się z zawodem sprzedawcy, kupiliśmy warzywa i owoce. Podczas wycieczki przestrzegaliśmy zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po powrocie do przedszkola wykonaliśmy plastelinowe warzywa lepiąc ich kształty z plasteliny.

 

 

 

Wycieczka do sadu w Przybrodzie - 4.10.2018

4 października odbyła się nasza pierwsza w tym roku autokarowa wycieczka do sadu w Przybrodzie. Jest to gospodarstwo doświadczalne Uniwersytetu Przyrodniczego. Mogliśmy pospacerować po sadzie, poznać niektóre gatunki drzew owocowych oraz spróbować pysznych owoców.  

 

 

Zajęcia otwarte z psem terapeutycznym - 25.09.2018

Zaprosiliśmy naszych rodziców do przedszkola, aby zobaczyli w jaki sposób odbywają się zajęcia edukacyjne z psem terapeutycznym. Bardzo lubimy, gdy przychodzi do nas Pani Marta z Luną lub drugim naszym psim przyjacielem -  Benkiem. Mamy nadzieję, że rodzice byli tak samo jak my zachwyceni zajęciami.

Biało-czerwony korowód - 20.09.2018

Z okazji Dnia Przedszkolaka  spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Przedszkola nr 164 i wspólnie maszerowaliśmy alejkami w pobliskim parku. Fotorelacja.

W poszukiwaniu jesieni - 13.09.2018

Wybraliśmy się na spacer do pobliskiego Parku Moniuszki, aby podziwiać jesienną przyrodę. Wiele przyjemności sprawiło nam zbieranie kasztanów. Obserwowaliśmy jakie zmiany w parku zachodzą jesienią oraz przestrzegaliśmy zasad obowiązujących w ruchu drogowym podczas spaceru. Jesienne poszukiwania bardzo nam się podobały.

 

Ćwiczenia w ogrodzie - 7.09.2018

Wykorzystaliśmy słoneczną pogodę, aby zintegrować naszą grupę i umilić pierwsze dni nowym kolegom i koleżankom. W ogrodzie przedszkolnym wspaniale się bawiliśmy podczas zabaw i ćwiczeń ruchowych z wykorzystaniem szarf i innych sprzętów gimnastycznych. Doskonaliliśmy sprawność ruchową i ustalaliśmy zasady obowiązujące podczas sportowej rywalizacji. Poznawaliśmy się nawzajem.

 

SKRZATY ROK SZKOLNY 2017/2018
Wycieczka do Witoldzina - 13.06.2018

Fotorelacja z wycieczki

Wyjście do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - 07.06.2018


Dzień kwiatów - 24.05.2018

Dzień Ziemi – 18.04.2018

Z okazji Dnia Ziemi zamieniliśmy się w strażników czystości. Na spacerze w pobliskim parku sprawdzaliśmy czystość i jeśli była taka potrzeba zbieraliśmy śmieci. Musimy nauczyć się dbać o czystość Ziemi.Poranek Wielkanocny – 26.03.2018

Zgodnie z tradycją Świąt Wielkanocnych dziś odbył się w przedszkolu Poranek Wielkanocny. Oprócz świątecznych posiłków szukaliśmy w ogrodzie Zajączka. Poszukiwania były bardzo emocjonujące.
Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”  - spotkanie z mamą Wandy -  23.03.2018
Promując akcję odwiedziła nas mama Wandy. Jak wszyscy wiemy czytanie naszym dzieciom przynosi same korzyści. Mama Wandy przeczytała nam o przygodach Żwirka i Muchomorka. Dziękujemy i zapraszamy chętnych Rodziców.Mali ogrodnicy z Zaczarowanego Ogrodu – 23.03.2018Skrzaty zamieniły się w prawdziwych ogrodników – stworzyliśmy nasz kącik z kwiatkami. Niestety pogoda nam nie sprzyjała, więc musieliśmy sadzić kwiatki w sali, ale bardzo staraliśmy się zachować porządek. Dziękujemy Rodzicom za liczne wsparcie i dostarczenie doniczek, ziemi i nasionek. Wykorzystamy je również w przyszłości oraz w naszym klombie przedszkolnym.Wycieczka do Teatru Animacji - Jaś i Małgosia – 16.03.2018
Dziś odbyła się kolejna nasza wycieczka – tym razem do TeatruAnimacji. Oglądaliśmy przedstawienie o Jasiu i Małgosi. Poznaliśmy zasady przebywania w teatrze oraz mogliśmy pokonać nasze ukryte lęki – strach przed złą Czarownicą:) 

Dzień Kobiet – 8.03.2018

Dla naszych „małych kobietek” ten dzień był bardzo uroczysty, bo dzięki Vadymowi każda dziewczynka dostała tulipana. Chłopcy nie zapomnieli również o swoich Paniach – bardzo dziękujemy :)
Zestaw ćwiczeń gimnastycznych – 02.03.2018

Tak wyglądają nasze ćwiczenia gimnastyczne. Ćwiczymy sprawność i koordynację ruchową.
 
Jadę tramwajem i Poznań poznaję - wycieczka – 28.02.2018

Wybraliśmy się wraz z Motylkami na wycieczkę tramwajową "Bimbą przez Poznań". Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy znane obiekty w Poznaniu. Tramwaj był tylko dla nas i byliśmy bardzo zainteresowani podróżowaniem po naszym mieście. Poznań - moje miasto – 26.02.2018


Podczas realizowania tematu kompleksowego "Poznań - moje miasto" odbyła się uroczystość przedszkolna. Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić ważny dla Poznaniaków dzień wyzwolenia Poznania. Wszystkie grupy zaprezentowały repertuar o Poznaniu. Wysłuchaliśmy piosenek innych grup, obejrzeliśmy wykonanie tańców z regionu wielkopolski oraz poznaliśmy gwarę poznańską.Zajęcia edukacyjne systemem Edukacji prze Ruch Doroty Dziamskiej – 13.02.2018

Kolejny raz zainteresowały nas zajęcia zgodne z systemem Edukacji przez Ruch. A co nowego robiliśmy zobaczcie sami...


 
Zimowe zabawy w ogrodzie przedszkolnym - 5.02.2018


Korzystając z ładnej pogody wyszliśmy do ogrodu przedszkolnego, aby szukać oznak zimy. Śniegu niestety nie było dużo, ale zabawy było wiele.

Bal karnawałowy – 26.01.2018


Tego dnia odbył się nasz pierwszy bal karnawałowy. Byliśmy bardzo odważni i chętnie przebraliśmy się za ciekawe postacie. Tańczyliśmy i bawiliśmy się doskonale. Dziękujemy Rodzicom za współpracę i przygotowanie strojów oraz pomoc w przygotowaniu wystroju sali.

 

 

Dzień Babci i Dziadka - 18.01.2018
Z okazji święta naszych kochanych Babć i wspaniałych Dziadków zaprosiliśmy ich do przedszkola na nasz występ. Był to bardzo miły i radosny dzień szczególnie dlatego, że niektórzy dziadkowie przyjechali z daleka. Mogliśmy spędzić z nimi troszkę więcej czasu, którego niestety często nam brakuje. Dziękujemy za miłe słowa od Babć i Dziadków.   

 

Zajęcia edukacyjne według systemu Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej - 17.10.2017


Nasze przedszkole pracuje między innymi według systemu Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej. Staramy się raz w miesiącu przeprowadzić takie zajęcia. Dzieci bardzo chętnie uczą się i są otwarte na propozycje, których im dostarczamy. 

 

 

 

Spotkanie z Luną - psem terapeutycznym - 29.09.2017


Dzisiejszy dzień był pełen emocji, ponieważ odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne z psem terapeutycznym – Luną, prowadzone przez wykwalifikowanego dogoterapeutę, oligofrenopedagoga Panią Martę Przybylak – Nochowicz. Uczyliśmy się, jak głaskać psa oraz go karmić. Poznaliśmy piosenkę o Lunie, którą zaczynamy i kończymy zajęcia. 

 

Zabawy w ogrodzie przedszkolnym - 20.09.2017

Korzystając z pięknej pogody spędziliśmy miłe popołudnie w ogrodzie przedszkolnym. Radości było wiele, a przy okazji poznaliśmy zasady zabawy w ogrodzie. Bawiąc się w ogrodzie zapomnieliśmy na chwilkę o tęsknotach za naszymi rodzicami. 

 

Skrzaty w poszukiwaniu jesieni - 19.09.2017

Poszukując oznak jesieni wybraliśmy się na pierwszy spacer dookoła naszego przedszkola. 
W ogrodzie szukaliśmy kasztanów, nazywaliśmy barwy jesienne oraz podziwialiśmy spadające liście.

Uczyliśmy się iść „ w pociągu” oraz schodzić po schodach. Radziliśmy sobie bardzo dobrze:)  


SKRZATY ROK SZKOLNY 2016/2017

Dzień Poznania

 


Nasze przygotowania tutaj.

 

Wyjście do Szkoły Podstawowej nr 13


Tego dnia Skrzaty i Motylki zostały zaproszone przez klasę III na przedstawienie teatralne pt. „Wyzwolenie Poznania”. Przedstawienie było bardzo atrakcyjne i interesujące. Trzecioklasiści bardzo wyraźnie odgrywali swoje role. Wśród występujących spotkaliśmy naszych absolwentów. Później zwiedziliśmy szkołę tj. klasy, świetlicę, stołówkę a nawet gabinet Pana Dyrektora.   

Fotorelacja tutaj.
 

Spacer do parku Wodziczki - 27.02.2017


Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się do Parku Wodziczki, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i szukać oczekiwanej przez nas wiosny :):) Niestety zauważyliśmy tylko kilka pąków na krzewach ... a więc nadal zima trwa :)  

Zobaczcie sami tutaj.

 

Rybomania - 16.02.2017


Gigantyczne akwarium na Targach Poznańskich było dzisiaj dla Skrzatów i Motyli wspaniałym eksponatem lekcji przyrody. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska wspaniałym okazom ryb z polskich wód. O ich życiu opowiadał nam p. J. Musiał – Prezes PZW okręg w Poznaniu.

Kto ciekawy - niech zajrzy tutaj.

 

 

Balik Karnawałowy - 12.01.2017

Troszkę wspomnień z zabawy Skrzatów:) - kliknij tu.

 

 

 

 

Zima w ogrodzie przedszkolnym

W ostatnich dniach wykorzystywaliśmy ładną pogodę, aby spędzić jak najwięcej czasu na  świeżym, mroźnym powietrzu. Oprócz bezpiecznych i wesołych zabaw na śniegu, spacerowaliśmy między innymi po terenie naszego ogrodu, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy symbole zimy. Podziwialiśmy ogród przedszkolny w zimowej odsłonie – omawialiśmy roślinność, która przetrwała zimę – rośliny zimozielone. Oglądaliśmy ślady znajdujące się na śniegu. Sami robiliśmy własne ślady, wydeptywaliśmy różne wzory np. figury geometryczne. Na rozgrzewkę wykonywaliśmy gimnastykę. Bawiliśmy się przy tym doskonale, ale i tak rzucanie śnieżkami było najlepsze.      
              
Kto ciekawy naszych szaleństw - kliknij tu.

 

Dzień Babci i Dziadka


Fotoreportaż z uroczystości - kliknij tu.

 

Wizyta przedszkolaków z P-la nr 164

Kolejny raz odwiedzili nas nasi przyjaciele z przedszkola specjalnego. Wystąpili dla nas z piosenkami o tematyce świątecznej. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.
Krótki fotoreportaż - kliknij tu.

 

  MikołajkiWe wtorek obchodziliśmy w przedszkolu Mikołajki. Od samego rana dzieci opowiadały nam jakie upominki święty Mikołaj zostawił im w domach. Tego dnia wszystkie Skrzaty ubrane były „ na czerwono”, miały czapkę Mikołaja lub były reniferami. Przynieśliśmy także ciekawe książki na ten temat. W przedszkolu Mikołaj zostawił dla nas prezenty – kalendarze adwentowe oraz – niespodziankę :) - książeczki i słodki upominek. Mile spędziliśmy czas na wspólnej zabawie Mikołajek, Mikołajów i reniferów :)


Zdjęcia do obejrzenia tutaj.

 

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Specjalnym

24.11.2016r. poszliśmy odwiedzić naszych kolegów i nasze koleżanki w Przedszkolu nr 164. Przygotowaliśmy dla nich kilka piosenek i zabaw z okazji "Dnia Pluszowego Misia". Na zakończenie narysowaliśmy wspólnie misia do piosenki "Rysunek misia" (sł. B. Szurowska, muz. B. Tartanus - Kowalska).

Kto ciekawy naszych wspólnych zabaw - niech zajrzy tutaj.

 

Pan Pianka - 17.11.2016

"Skrzaty" spotkały się na warsztatach artystycznych z "Panem Pianką". Z kreatywnych pianek tworzyły zaczarowany świat: misie, drzewa, płoty, kwiatki, itp.
Zobaczcie sami tutaj

 

Jesienny pokaz mody

26.10.2016r. odbył się w naszym przedszkolu "Jesienny pokaz nakryć głowy". Zadanie polegało na zaprojektowaniu nakrycia głowy tj. czapki,opaski, kapelusza i ozdobienie jesiennymi darami a następnie zaprezentowanie na naszym "przedszkolnym wybiegu". 
Popatrzcie na krótki fotoreportaż tutaj.

 

II wizyta Przedszkola Specjalnego Nr 164


20 października nasza grupa gościła grupę "Żabek" z Przedszkola Specjalnego Nr 164. Goście wystąpili z piosenkami o tematyce jesiennej. Zaśpiewali i zatańczyli piosenkę o jesiennym wietrzyku oraz o jesiennych listkach przy akompaniamencie gitary. Skrzaty również zaśpiewały piosenkę o kasztanku oraz jesiennym pociągu. Na zakończenie Żabki poczęstowały nas cukierkami i podarowały piękny latawiec, natomiast my daliśmy im obrazek z naszymi portretami.   
Mała fotorelacja - tutaj.

Miasteczko ruchu drogowego 

19 października odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej.

Podczas zajęć mieliśmy możliwość utrwalenia zasad ruchu drogowego.

Zdjęcia - kliknij tu.

 

Świat instrumentów muzycznych

Realizując projekt Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który w tym roku związany był z muzyką i tańcem, Skrzaty miały możliwość poznać instrument muzyczny - skrzypce. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Borysa za możliwość wysłuchania przygotowanych przez nią zagadek bajkowych oraz innych utworów. 

Fotorelacja z mini koncert - zajrzyjcie tutaj:)

 

Odwiedziny dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 164 - 20.09.2016W tym dniu dzieci z Przedszkola Specjalnego organizując pochód do zaprzyjaźnionych przedszkoli z okazji Dnia Przedszkolaka odwiedziły również naszą grupę. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki oraz złożyliśmy sobie nawzajem życzenia. Mimo, że wizyta nie trwała długo, przebiegła w miłej i wesołej atmosferze. Zobaczcie sami - tutaj.


Obserwatorzy przyrody - spacer do parku


Korzystając z uroków pięknej pogody wybraliśmy się do parku, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie za pomocą wykonanych wcześniej lornetek. 
Zobaczcie sami - tutaj:)

 

 Zajęcia otwarte dla rodziców

9 czerwca odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które nabyły w ciągu roku i pokazały rodzicom, jak wiele potrafią.
zajęcia dla rodziców Skrzaty

 Wycieczka do Krzesin

Dzięki dużej pomocy i zaangażowaniu mamy Marysi J. z grupy Skrzatów, dwie najstarsze grupy pojechały 10 maja na wycieczkę do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Oglądaliśmy samoloty F 16, o których ciekawie opowiadał nam pilot, potem obserwowaliśmy starty samolotów. Poznaliśmy też pracę strażaków pomagających pilotom. Oglądaliśmy stare samoloty w tamtejszym muzeum. Intensywny pobyt w bazie zakończyliśmy piknikiem na trawie.


Wycieczka do Krzesin

 Zabawy w ogrodzie

skrzaty w ogrodzie

Odwiedziny Taty Idy

W miniony czwartek najstarsze grupy odwiedził tata Idy, który jest pracownikiem Biblioteki Uniwersyteckiej, Dział Zbiorów Specjalnych. Opowiedział nam o charakterze pracy w bibliotece, rękopisach, najstarszych drukach i o ich szczególnym traktowaniu.

odwiedziny taty Idy
Zawody sportowe w Sp nr 13  

zawody w SP 13
 

Wyjście do Rogalowego Muzeum Poznania

W ramach realizowania tematu o Poznaniu, Skrzaty wybrały się do Muzeum Rogala. Poznaliśmy tam poznańskie zwyczaje, gwarę i zajadaliśmy się pysznymi rogalami, które sami przygotowaliśmy.
Muzeum Rogala


Wystawa prac plastycznych w Urzędzie Wojewódzkim

wystawa w urzędzie
 

 Zabawy w parku

zabawy w parku
 Wspominamy zimę

skrzaty wspominają zimę

 Dzień kota

Dzisiaj (17.02) obchodziliśmy w naszej grupie nietypowe święto - "Dzień kota". Z tej okazji  przebraliśmy się za kociaki, poznaliśmy ciekawostki na temat kotów, oglądaliśmy książeczki przedstawiające milusińskie zwierzątka, bawiliśmy się w kocie zabawy, rysowaliśmy wymarzonego kota.
Dzień Kota

 Szopka w kościele franciszkanów

W miniony piątek, z inicjatywy p. Tereski - nauczycielki religii, wybraliśmy się do kościoła franciszkanów przy placu Bernardyńskim, aby zobaczyć największą ruchomą szopkę bożonarodzeniową w Europie. Szopka zrobiła na nas duże wrażenie. Przy okazji tego wyjścia wypróbowaliśmy nasze nowe kamizelki odblaskowe, które ufundowała Rada Rodziców. Też robiliśmy wrażenie :)

szopka u franciszkanów
 

Dzień Babci i Dziadka

 We wtorek 21 stycznia w sali Skrzatów zgromadziło się mnóstwo wyjątkowych gości, zaproszonych na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wnuczęta z wielką radością zaprezentowały babciom i dziadkom przygotowane na tę okazję piosenki, wiersze i tańce, wręczyły babciom i dziadkom wykonane własnoręcznie laurki. Wszystkim gościom dziękujemy za bardzo miłe i radosne chwile spędzone ze swoimi wnukami w przedszkolu.
Dzień Babci i Dziadka Skrzaty

 

Świąteczne spotkanie.

"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze."


Wigilia w Skrzatach

Wycieczka do Fabryki Bombek.

5 grudnia 2015
Dzień pluszowego misia

 w Przedszkolu Specjalnym nr 164.

Dzień pluszowego misia
 

Skrzaty na olimpiadzie 25.09.2015 

Skrzaty na olimpiadzie