Wiewiórki

Nauczycielki prowadzące grupę:
Pani Asia, Pani Dominika
Pomoc nauczyciela: 
Pani KasiaROK SZKOLNY 2019/2020

Turniej piłkarski

Dzień Babci i Dziadka

Bal Karnawałowy

 Wiewiórki na balu - fotorelacja 

Fundacja Wiewiórki Julii.


Dnia 27.11. Wiewiórki wzięły udział w warsztatach dotyczących higieny jamy ustnej, prowadzonych przez fundację „Wiewiórki Julii”. Oto fotorelacja z warsztatów…
Iskierka emocji - wymiana kartek świątecznych.


W roku szkolnym 2019/2020 grupa Wiewiórki bierze udział w wymianie kartek świątecznych „Iskierki emocji”. Jest to wymiana kartek świątecznych pomiędzy przedszkolami. Stworzyliśmy też kartki świąteczne dla dzieci z oddziału onkologicznego w ramach akcji „Wylosuj Anioła”. Dzieci okazały dużo empatii i chęci, aby sprawić innym radość w święta. 
Wyobraźnia - każdy z nas jest inny, równy, wyjątkowy.


Dnia 22 listopada Wiewiórki wzięły udział w drugim module projektu „Każdy z nas jest równy, inny,wyjątkowy” pt. Wyobraźnia.  Dzieci na powitanie wyśpiewały piosenkę o baloniku. Następnie wysłuchały opowiadania o „Żółtym baloniku”, które rozbudziło wyobraźnię na tyle, że dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na określony temat. Zaskoczeniem dla dzieci okazało się pudełko wyobraźni.  Wiewiórki wykonały swoje „balonikowe” prace oraz nie mogły doczekać się, aby zobaczyć ją w efekcie 3D. Efekt ten tworzy aplikacja Quiver, która cieszy się największą popularnością podczas realizacji całego projektu. Na koniec dzieci obejrzały bajkę edukacyjną pt. „Miejsce na miotle”. Dużo radości i zabawy sprawił nam moduł o wyobraźni. Z niecierpliwością czekamy na kolejne moduły. 

Wizyta cioci Eli na podsumowanie projektu "Poznajemy Europę - Niemcy"


Dnia 15.11.  projekt edukacyjny „Poznaję Europę – Niemcy”  podsumowała miła wizyta cioci Eli (cioci Tosi z naszej grupy). Ciocia Ela od wielu lat mieszka w Niemczech. Z chęcią podzieliła się z nami informacjami na temat Niemiec i  języka niemieckiego. Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie.

Wizyta mamy Sofii.


Dnia 31 października mama Sofii  przeczytała dzieciom  książkę  i poruszyła temat kreatywności oraz odwagi. Za pomocą makaronu i chrupek dzieci wykonały swoje kreatywne dzieła. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia, które na długo zostaną nam w pamięci J

Wiewiórki w bibliotece.


Dnia 14 października Wiewiórki wyruszyły do Biblioteki Raczyńskich na lekcję biblioteczną. Opowieści pani bibliotekarki przybliżyły nam historię tejże biblioteki. Przypomnieliśmy sobie również o właściwym zachowaniu się w bibliotece oraz wysłuchaliśmy ciekawej bajki dla dzieci. 

Nasz klomb.

Jesień na dobre zawitała na nasz klomb.

Wiewiórki w muzeum.


Dnia 8 października grupa Wiewiórki wyruszyła do Muzeum Narodowego, aby uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach ze sztuką. Dzieci poznały co to jest pejzaż , portret czy martwa natura. Na zakończenie wykonały dowolną pracę związaną z tematem zajęć. Projekt przedszkolaka.Dnia 26 września grupa Wiewiórek reprezentowała nasze przedszkole w Arenie podczas Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dzieci wyśpiewały piosenkę „Poznań to moje miasto” . Miały też okazję obejrzeć spektakl o Małym Księciu oraz włączyć się do zabawy i integracji z przedszkolami z całego Poznania. Ach cóż to była za zabawa…Dzień kropki.

W roku szkolnym 2019/2020 grupa Wiewiórek bierze udział w projekcie edukacyjnym "Każdy z nas jest równy, inny, wyjątkowy". Celem projektu jest  uczenie akceptacji, tolerancji i integracji. Pierwszym zagadnieniem jakie poruszyliśmy to KREATYWNOŚĆ. Dnia 13 września obchodziliśmy DzieńKropki.  Dzieci obejrzały bajkę o Vashti, której postać bardzo zainteresowała i zainspirowała do twórczej zabawy z rysowaniem swojej kropki. Następnie dzięki aplikacji Quiver dzieci obejrzały swoje prace w formie przestrzennej. Dzieci wykonały też kropeczkową ramkę https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png

Jesień w parku i na ulicy.


W poszukiwaniu JESIENI oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas wyjścia poza teren przedszkola. 
Owocowy koktajl.

Dnia 19.09 na dobry początek roku przedszkolnego grupa Wiewiórek przygotowała pyszny koktajl.Wiewiórki witają.


Wiewiórki witają swoją nową salę oraz układają wizytówki z imieniem.
ROK SZKOLNY 2018/2019

Wizyta w Muzeum Rogala.
Poznań moje miasto.

Spotkanie z pracownikami ZTM.

Z wizyta w Szkole Muzycznej

Medal starszaka.

Tworzymy teatrzyki.

"Z Seanem przez świat" - projekt edukacyjny

Poznajemy Walię.

Poznajemy zawody - aktor.

Obserwujemy i dokarmiamy ptaki zimą.

Przyszła zima biała.
Występy świąteczne dla rodziców.

Wigilijny obiad.

Warsztaty mydełkowe.

Mikołajki.
Robimy bańki mydlane.

Balik andrzejkowy.

Poznajemy zawody - lekarz.

Dzień Pluszowego Misia


Konkurs na najciekawszy lampion z dyni.


Obchodzimy 100-lecie Niepodległości.

Nasz jesienny klomb.


Nastał czas  jesiennych porządków.  Do naszego klombu zawitały wrzosy oraz wrzośce bardzo lubiące jesienną pogodę.

 

 

 

 

Wycieczka do Skansenu Pszczelarstwa.


Dnia 12.10. wybraliśmy się na wycieczkę do Skansenu Pszczelarstwa do Swarzędza. Dowiedzieliśmy się jak pracują pszczoły, a także wykonaliśmy świeczki z wosku pszczelego. 

 

 

Zajęcia w Bibliotece 2 SLT.


Wiewiórki wzięły udział w pierwszych po wakacjach zajęciach w Bibliotece Wojskowej. Tematem spotkania było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci wykonały biało – czerwone orły.

Jesienne zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

 Jesienne zabawy Wiewiórek.

Jesień w Parku Sołackim.

25 września podczas spaceru podziwialiśmy jesienną pogodę i przyrodę w Parku Sołackim.

 

 

 

 

Robimy sałatkę owocową.


Wiewiórki postanowiły zamienić się w małych kucharzy i wykonać sałatkę owocową. Wszystkie dzieci ubrane w fartuszki z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. Każdy samodzielnie kroił przyniesione przez siebie owoce. Kiedy już wszystko było pokrojone, nastąpił najbardziej oczekiwany przez wszystkich moment... jedzenie sałatki. Było wesoło, kolorowo, owocowo. 

 

Dzień chłopaka.

Dnia 28.09. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Był to dzień pełen radosnych zabaw, a także specjalnych konkurencji i zawodów dla naszych kochanych chłopców. Dziewczynki z przyjemnością i dumą wręczyły medale przygotowaną na tą okazję.

 

 

Zajęcia otwarte dla rodziców.


Dnia 24.09. odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Był to czas wspólnej integracji i zabawy. Wykonaliśmy muchę z papieru, użyliśmy ją do zabawy metodą aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss oraz pedagogiki zabawy (KLANZA). Dziękujemy za aktywne uczestnictwo i pozytywną energię!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.


Od 17.09. do 21.09. dzieci brały udział w Ogólnopolskim Tygodniu Przedszkolaka. Uczestniczyły w wielu wydarzeniach związanych z Polską tj. brały udział w uroczystym korowodzie , śpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, słuchały legend o Polsce i Poznaniu, a także wykonały ciekawą pracę pt. „Ratusz przyszłości”.
 

Popołudniowe czytanie rodziców

Dnia 26.09. tata Witka zapoznał nas z legendami o Poznaniu. Bardzo dziękujemy za odwiedziny! 


Tworzymy kącik regionalny w sali.


Witamy w pięciolatkach

Pięciolatki to my, przedstawiamy naszą grupę.

 

 

 

 

 

Wakacje tuż, tuż...

Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia wkrótce.

 

 

 

Pokaz tańca

Dnia 19.06. odwiedzili nas artyści z firmy "Mozaika". Dzięki nim zatańczyliśmy podstawowy krok salsy oraz nauczyliśmy się kilku słówek w języku hiszpańskim. Mieliśmy też okazję obejrzeć taniec kubański w wykonaniu taty naszego kolegi. Zobaczcie sami.

Zajęcia w bibliotece

Dnia 30.05 poszliśmy na zajęcia do Biblioteki Wojskowej, dowiedzieliśmy się, co oznacza przysłowie "Mieć dwie lewe ręce"

Segregacja śmieci

Dnia 10.05 odbyła się pogadanka z pracownikami GOAP w Poznaniu na temat segregacji śmieci.

Nasz klomb

Nadeszła wiosna, pora zrobić wiosenne porządki w ogródku przedszkolnym. Oto nasz klomb, który pięknie zdobią wspólnie posadzone kwiaty.

 

 

Powitanie wiosny

 

 

 

Zajęcia o kosmosie

 

 

   

Zajęcia w bibliotece

Dnia 07.02. odbyły się zajęcia biblioteczne z pracownikami Biblioteki Wojskowej przy ulicy Kościuszki w Poznaniu. Ustaliliśmy kodeks czytelnika i dowiedzieliśmy się dlaczego należy szanować książki. W ramach zajęć przygotowaliśmy swoje zakładki do książki.

Projekt "Przyszłość świata zależy od nas"

W listopadzie wzięliśmy udział w projekcie zewnętrznym pt. „Przyszłość świata zależy od nas” realizowanym podczas Tygodnia Edukacji Globalnej. Wykonaliśmy prace plastyczną i udaliśmy się do Urzędu Miasta w Poznaniu na wystawę prac, które wzięły udział w projekcie. Przy okazji spaceru do  Urzędu Miasta obejrzeliśmy także, trykające się koziołki na ratuszu oraz zobaczyliśmy pomnik poznańskiej bamberki. 
 

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia
 
Wiewiórki w Bibliotece.

 
Dnia 11.10 udaliśmy się na zajęcia do Biblioteki Wojskowej przy ul. Kościuszki w Poznaniu. Poszerzyliśmy swoja wiedze na temat hipopotama.

Jesienne zabawy w ogrodzie.

 
kliknij tu
Lubimy wspólnie się bawić i konstruować. 


 

 

Wiewiórki w bibliotece


Dnia 20 września dzieci z grupy „Wiewiórki” rozpoczęły cykl spotkań bibliotecznych w Bibliotece Wojskowej przy ulicy Kościuszki w Poznaniu. Dzięki bibliotekarce, pani Magdzie zobaczyliśmy jak wygląda biblioteka i dowiedzieliśmy dlaczego warto ją odwiedzać. Potem pani Magda przeczytała nam bajkę pt. „Wombat Wiktor” dzięki, której udaliśmy się w podróż do Australii  i poznaliśmy zwierzęta tam mieszkające tj. kangur, mysz, kazuar, jaszczurkę, kameleona, gekona. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną –wykleiliśmy papierem kolorowym wombata.
Bardzo dziękujemy pani Magdzie za miłe powitanie i ciekawe zajęcia. Na pewno pojawimy się już wkrótce.

 

 

Wiewiórki witają

Witamy po wakacjach, poznajemy naszą nową salę, lubimy wspólnie spędzać czas.
 Zobaczcie sami.

 

 

 Nasz ogródek kwiatowy

 Zajrzyj tutaj.


 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

Zimowe zabawy Wiewiórek

Pasowanie na przedszkolaka

 

27 października odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". Mimo ogromnych emocji, udało nam się zaprezentować rodzicom program artystyczny.
Pani Dyrektor swoim zaczarowanym ołówkiem mianowała nas na przedszkolaków, przyjęliśmy dyplomy i koszulki.
Po części oficjalnej, czekały na nas słodkie pyszności. 
Od tej chwili jesteśmy dzielnymi przedszkolakami "Zaczarowanego Ogrodu"! 
 
 Krótka fotorelacja z tego wydarzenia do obejrzenia tutaj.


Nasze początki

     Pierwsze tygodnie w przedszkolu już za nami, poznaliśmy nowe koleżanki i nowych kolegów oraz nasze panie. 
Czas upływa nam radośnie na wspólnej nauce i zabawie, czasem zatęskniliśmy za rodzicami, ale wiemy każda Wiewiórka to zuch - zobaczcie sami tutaj.


Spotkanie z Panem Pianką

W październik odbyło się nasze pierwsze spotkanie z Panem Pianką. Poznaliśmy nową technikę plastyczną - budowanie i konstruowanie z klocków piankowych. Sprawiło nam to wielką frajdę.
Mała fotorelacja z warsztatów - kliknij tu.


Miasteczko Ruchu Drogowego

Ostatnio odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej, którzy zorganizowali dla nas "miasteczko ruchu drogowego". Mieliśmy okazję poznać zasady panujące na drodze, wcieliliśmy się w role: kierowcy, pieszego, policjanta, a nawet pracownika stacji benzynowej. Ruch uliczny nam nie straszny!
 Kto ciekawy - kliknij tu.