Żabki

Nauczycielki prowadzące grupę:
Pani Lidka, Pani Ania
Pomoc nauczyciela:
Pani Dorota

ROK SZKOLNY 2019/2020

Urodziny

Każde dziecko lubi świętować urodziny. Zawsze, gdy któraś żabka ma swoje święto, śpiewamy jej sto lat i składamy serdeczne życzenia.

Tydzień niemiecki

Przez cały tydzień niemiecki poznawaliśmy symbole oraz zwyczaje niemieckiej. Ostatniego dnia projektu zaprosiliśmy młodsze grupy, aby zaprezentować im taniec Bawarski oraz krótkie przedstawienie kukiełkowe do słynnej bajki Braci Grimm pt. „Księżniczka i żaba”.


Wycieczka do Kids Farm


18.11.2019 wybraliśmy się autokarem do  Kids Farm w Przecławiu. Głaskaliśmy konie i kozy, piekliśmy pierniczki i najważniejsze spotkaliśmy św. Mikołaja. Na koniec udekorowaliśmy choinki przysmakami dla zwierząt. 
Mikołajki.


W ramach tygodnia Finlandzkiego wspólnie obchodziliśmy Mikołajki z dziećmi z wszystkich grup przedszkolnych. Św. Mikołaj zostawił drobne upominki przed naszą salą. Dziękujemy Radzie Rodziców.Dzień Pluszowego Misia.


25.11.2019 odbył się Dzień Pluszowego Misia. Wspólnie śpiewaliśmy i bawiliśmy się z Misiem. Dziękujemy Tacie Beatki za pomoc w uświetnieniu tej małej uroczystości.


Tydzień angielski.Wszystkie dzieci zapoznały się z symbolami oraz tradycjami Wielkiej Brytanii. Największym przeżyciem było goszczenie w naszym przedszkolu królowej.


Jesienne porządki.Nadchodzi jesień, przyroda przygotowuje się do zimy. Przedszkolaki z naszej grupy postanowiły jej troszeczkę pomóc. 16 września porządkowaliśmy naszą grządkę. Zasadziliśmy nowe jesienne kwiaty, by móc cieszyć się ich pięknem w te jesienne dni. Dziękujemy Paulince i jej mamie za przyniesione kwiatki, które dzieci samodzielnie sadziły. Dziękujemy również mamie Janeczki, która na bieżąco dba o nasz ogródek.

Wizyta policjantów.


17 września odwiedził nas tata Poli wraz z kolegami i koleżankami z pacy, by opowiedzieć o tym co robią każdego dnia. Dzieci mogły zapoznać się z pracą policjanta oraz ze sprzętem jakiego używa. Dziękujemy! Fotorelacja z tego wydarzenia.Cała Polska czyta dzieciom.23 września odwiedziła nas mam Oli i przeczytała dzieciom o przygodach małego żubrzyka. Zachęcamy innych rodziców do włączenia się w tą akcję. Dziękujemy wszystkim chętnym.


Kasztanki.

Każde dziecko chętnie zbiera kasztany, można wykorzystać je na wiele sposobów np. tworząc z dziećmi kasztanowe ludziki, liczyć lub układać z nich obrazki. Zachęcamy rodziców do wspólnych zabaw z materiałami przyrodniczymi w domowym zaciszu. Wspólnie spędzone chwile z dziećmi pomogą odkryć drzemiące talenty.
ROK SZKOLNY 2018/2019

W oczekiwaniu na festyn.

Długo przygotowywaliśmy się do tego dnia, własnoręcznie zrobiliśmy prezenty dla rodziców, uczyliśmy się śpiewać piosenki i tańczyć. Chodź nie było łatwo odważyć się na występy przed tak dużą publicznością, wszyscy postarali się jak mogli. W oczekiwaniu na występ.

Teatr Animacji.
Na początku czerwca wybraliśmy się do Teatru Animacji na przedstawienie pt.”Jaś i Małgosia”. Choć niektórzy z nas byli troszeczkę przestraszeni,  jednak wszyscy z zapartym tchem oglądali przedstawienie.


Wycieczka do DeliPark.


31 maja 2019 udaliśmy na pierwszą autokarową wycieczkę do DeliParku. Obserwowaliśmy tam zwierzęta w Mini Zoo, podziwialiśmy miniatury słynnych budynków oraz przyglądaliśmy się prehistorycznym zwierzętom. Nie mogło również zabraknąć świetnej zabawy na placu zabaw oraz dmuchawcach.

Z muzyką od najmłodszych lat.

2 kwietnia zagościł w naszej grupie dziadek, jednej z dziewczynek. Poprowadził dla nas lekcję muzyki. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki Patriotyczne oraz bawiliśmy się przy jego akompaniamencie.

Panu Wiktorowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy częściej!


Jak powstaje papier?


30 kwietnia 2019 r. dowiedzieliśmy się, jak powstaje papier. Poznaliśmy jego różne rodzaje oraz sposób, w jaki powstaje. Sami również próbowaliśmy zrobić własnoręczne papier czerpany. Sprawiło nam to dużo radości.


Kwiatki na rabatki.


21 marca przywitaliśmy WIOSNĘ! Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyło się wspólne święto. Każda grupa zaśpiewała piosenkę, a potem udała się na własne rabatki, aby posadzić kwiaty, które dzieci przyniosły. Przypomnieliśmy sobie przy okazji, czego one potrzebują, aby mogły pięknie rosnąć i cieszyć nasze oczy. Oto nasze kwiatki na rabatki.


Cebula nas rozczula


5 marca 2019 r. poznaliśmy lecznicze właściwości cebuli. Sami wykonaliśmy syrop z cebuli. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie szczególnie wczesną wiosną. Ubraliśmy się na cebulkę i poszliśmy szukać oznak wiosny w naszym ogrodzie.


Zabawa swobodna


Zabawa jest dla dziecka naturalną forma poznawania świata i zbierania doświadczenia. Jest drogą, którą idzie się nie po to, by dojść w jakieś konkretne miejsce, ale by idąc – zatrzymać się tu i ówdzie, pobiec, zawrócić, usiąść i czekać. Zabawa zbliża, wzmacnia relacje, zwiększa wzajemną otwartość. Zaspokaja nie tylko potrzebę kontaktu, wspólnoty i przynależności, ale także potrzebę rozwoju czy świętowania – zarówno u dzieci jak i rodziców. Zabawa jest równie istotna jak pieszczoty, przytulanie czy rozmowa z dzieckiem. I to nie tylko dlatego, że stymuluje rozwój dziecka (poznawczy, emocjonalny i społeczny), ale przede wszystkim dlatego, że buduje jego poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia poczucie wartości. To najlepszy czas do przekazania naszym dzieciom, że są kompetentne i wartościowe.

Wigilia przedszkolna17.12.2018 r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia przedszkolna. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia życzeń przez Panią Dyrektor dla dzieci oraz wszystkich pracowników. Następnie obyło się przedstawienie świąteczne przygotowane przez najstarsze grupy. W świątecznym nastroju udaliśmy się do swojej sali, gdzie poznaliśmy niektóre zwyczaje bożonarodzeniowe. Złożyliśmy sobie życzenia oraz zjedliśmy świąteczny obiad. Panowała bardzo uroczysta i życzliwa atmosfera.

Dzień Pluszowego Misia


22.11.2018 roku świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia odwiedził nas prawdziwy Miś, z którym wspólnie bawiliśmy się oraz zatańczyliśmy taniec wesołych misiów. Na zakończenie podarowaliśmy Mu wcześniej przygotowaną laurkę i zjedliśmy „małe co nie co”. Był to dzień pełen radości.

 

 

 

Odpoczynek na leżakach


Leżakowanie to bardzo potrzebny czas każdemu dziecku, nie ma znaczenia to czy zasypia, czy też nie. Każdy dzień w przedszkolu jest spędzony bardzo intensywnie, dlatego chwila relaksu i odpoczynku pozwala „naładować baterie” na dalsze poznawanie i uczenie się świata.

 

 

Wycieczka do parku dinozaurów

Fotorelacja z wycieczki.

 

 

 

Żabki w Arenie

Z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, Żabki wybrały się do Areny, aby reprezentować tam nasze przedszkole. Oglądaliśmy pokazy gimnastyczne, zatańczyliśmy wcześniej przygotowany taniec, wspólnie z innymi przedszkolami zaśpiewaliśmy piosenkę o Poznaniu. Bawiliśmy się wspaniale, a Arena zrobiła na nas duże wrażenie.

 

Na skrzyżowaniu...

 

Wizyta w Teatrze Wielkim 

Przedstawienie "Alicja w krainie czarów" w Teatrze Wielkim


 

 

 

Robimy sok owocowy

Na zajęciach rozmawialiśmy o zdrowej żywności. Pani Lidka i pani Dorotka pomogły nam przygotować pyszny sok owocowo - warzywny.

 

 

 

 

 

 

   

Rabatka  Żabek

Czas na jesienne porządki w ogródku - uporządkowaliśmy naszą rabatkę. 

 Szal dla Pani Jesieni

Dziewczynki z grupy Żabek przygotowały piękny szal Pani Jesieni.

 

 

 

 

Pożegnanie najstarszej grupy Motylków przez Żabki

Zgodnie z tradycją naszego przedszkole najstarsze grupy są żegnane przez młodszych kolegów. Tym razem ten zaszczyt przypadł grupie Żabek, które pożegnały Motylki wakacyjnym występem artystycznym, życząc miłych wakacji i powodzenia w szkole.  Żabki obiecały godnie pełnić funkcję najstarszej grupy już po wakacjach.  Mimo pożegnania atmosfera spotkania była radosna.

 

Wizyta w Klubie SenioraPo raz kolejny odwiedziliśmy Klub Seniora na Starówce. Poszliśmy tradycyjnie razem z Żabkami, aby spędzić miłe chwile z naszymi dorosłymi znajomymi. Zaśpiewaliśmy dla nich piosenki, Żabki wierszem opowiedziały o wiośnie i zatańczyły piękny taniec, a na koniec wręczyliśmy dla wszystkich (na ręce pani kierownik) pamiątkę – namalowany przez nas obraz z dedykacją. Bardzo się nasz prezent spodobał.

Nie chcąc tak od razu opuszczać gościnnych progów wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych: malowaliśmy na folii farbami lub pisakami, narysowane motylki. Zostawiliśmy nasze prace do wyschnięcia, pożegnaliśmy się i wyszliśmy na Stary Rynek obejrzeć koziołki na ratuszowej wieży. Pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do przedszkola. Zobaczcie nasze występy.

Dzieciństwo bez próchnicy

W miniony poniedziałek w naszej grupie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci utrwaliły prawidłowy sposób mycia zębów oraz dowiedziały się jakich produktów unikać w codziennej diecie a co jeść, by zdrowo żyć.

 

 

XVII Igrzyska Sportowe Przedszkolaków

W piątek 19.05 wysportowane Żabki ruszyły do Ośrodka WTKKF Winogrady, aby wziąć udział w XVII Igrzyskach Sportowych Przedszkolaków. Zdrowa rywalizacja, świetny humor i sportowy duch nie opuszczały nas przez cały dzień. Wysiłki dzieci zaowocowały 3 medalami w naszej grupie, a wywalczyli je: Helenka, Leon i Marcel. Brawo!
Fotorelacja z wydarzenia.

 

Fascynujący świat pszczół

24.01.2017r. w naszej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne "Fascynujący świat pszczół". Pan Aleksander Rębacz, mistrz pszczelarstwa z Męciny Małej w Małopolsce przedstawił w przepięknym pokazie świat pszczół. Opowiedział o ich życiu, zwyczajach, o tym, że żyją tylko 5 tygodni i że są bardzo pracowite. dowiedzieliśmy się, że "dziewczynki" pszczoły bronią królowej pszczoły przed niebezpieczeństwem.
O tym, że miód jest dobry i zdrowy już wiedzieliśmy, ale sami nigdy nie robiliśmy świeczki. Otrzymaliśmy w prezencie słoiczek miodu i pałeczkę do jego nabierania.

Zajęcia były bardzo ciekawe - zobaczcie sami tutaj.

 

Gościmy Babcie i Dziadków

 

Fotoreportaż z uroczystości - kliknij tu.

 

U zegarmistrza

W pierwszym tygodniu tego roku rozmawialiśmy o upływającym czasie. Przywitaliśmy Nowy Rok, poznaliśmy przyrządy do odmierzania czasu i stworzyliśmy własne zegarki.
Kilka fotek - kliknij tutaj.

 

 Wspomnienia z 2016 roku!

 Rok 2016 był dla naszej grupy czasem pełnym radości, zabawy oraz nauki.
Od września przeżyliśmy wiele ciekawych chwil. Mieliśmy okazję odwiedzić Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka muzykując i tańcząc przez cały tydzień. Obchodziliśmy również Dzień Dyni oraz Światowy Dzień Pluszowego Misia. A przed świętami wystąpiliśmy w przedstawieniu świątecznym dla rodziców.
Mamy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie nam dużo atrakcji i uśmiechu.

Foto-wspomnienia do obejrzenia tutaj.

 

Miasteczko ruchu drogowego

18 października przenieśliśmy się do Miasteczka Ruchu Drogowego. Goście ze Straży Miejskiej przypomnieli dzieciom zasady obowiązujące w ruchu pieszym i drogowym. Nauka przez zabawę utrwaliła wcześniej zgromadzona wiedzę oraz sprawiła wiele radości.

 


Fotorelacja ze spotkania do obejrzenia tutaj

 

Jesienny spacer

W piątek, 14 października, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się do pobliskiego Parku Moniuszki. Jesienny spacer był doskonałą okazją do podziwiania zmian zachodzących w przyrodzie, a także zabaw na świeżym powietrzu.


 

 

Więcej zdjęć do obejrzenia - kliknij tutaj

 

Wizyta w zoo

wizyta w zoo

Wizyta w szkole rodzenia

W piątek 13 kwietnia wybraliśmy się do szkoły rodzenia "Położna z sercem". Panie położne przybliżyły nam swój zawód, opowiedziały o przygotowaniach rodziców do porodu oraz o opiece nad noworodkiem

szkoła rodzenia
 

Występy w Domu Seniora

 20 kwietnia Żabki wspólnie z Pszczółkami wybrały się do zaprzyjaźnionego Domu Seniora. Wystąpiły tam z przedstawieniem pt. "Wiosna". W podziękowaniu za przybycie i piękne występy dzieci  otrzymały od seniorów drobne upominki. W drodze powrotnej przedszkolaki miały możliwość zobaczyć Koziołki na Starym Rynku. 
żabki w domu seniora

Żabki na wystawie

W środowe popołudnie (23.02) wybraliśmy się do Urzędu Wojewódzkiego, aby zobaczyć wystawę prac plastycznych wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Każdy z nas odnalazł swoją pracę i nią najbardziej się zachwycił, ale podziwialiśmy też prace dzieci z innych grup.

Żabki na wystawie
 

Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia odwiedzili nas w przedszkolu wyjątkowi gości - nasze kochane babcie i kochani dziadkowie. Pochwaliliśmy się naszymi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi, wręczyliśmy prezenty 
i życzyliśmy dziadkom STO LAT!

Żabki podczas codziennych czynności w przedszkolu.Żabki podczas codziennych czynności


Żabki i Pszczółki w ogrodzie